čtvrtek 5. března 2015

30 Day Shred s Jillian Michaels - START

Ahoj Charmings! :),
S novým měsícem jsem se konečně rozhodla, že se sebou začnu konečně něco dělat. Ne, že bych byla tlustá, to rozhodně ne, ale zároveň nemám tělo holky z playboy časopisu.
Vzhledem k tomu, že plánuji v červnu dovolenou ve Španělsku (a zároveň jsem si za lednové zkouškové slíbila piercing do pupíku) jsem se rozhodla zpevnit své tělo, zejména břicho a zadek.

Tyto (už samy o sobě problémové partie) se během Vánoc a zkouškového období hodně uvolnily. A já to na sobě bohužel znám. Příjdu si tlustší a oplácanější než kdy dřív, i když to třeba okolí vidí jinak. Jsem prostě nesvá a necítím se dobře. Navíc jsem poslední dobou hodně unavená a nevyspaná.

Mým hlavním problémem bylo tedy najít správné cvičení, které by mé požadavky splnilo, aniž bych nějak výrazně zhubla. O to se totiž vůbec nesnažím. Právě naopak. V pondělí jsem si přes internet počítala BMI hodnotu a při výšce 162 cm a váze 50 kg na mě vyskočila hodnota 19,05, jinde 19,1. Pokud se v těchto tabulkách a kalkulačkách alespoň trochu orientujete, tak víte, že hodnota pod 19 znamená podváhu. A tu já rozhodně nechci. Jde mi tedy pouze o zpevnění svalstva a těla.

Zkoušela jsem některé challenge typu 30 Day Squat Challenge. Po některé době jsem ale zjistila, že je vhodná maximálně k tomu, abych si zničila kolena. Ale pak mi kamarádky začaly chválit cvičení s Jillian Michaels. Rozhodla jsem se toto cvičení tedy vyzkoušet.

Image for Jillian Michaels - 30 Day Shred (Blu-ray) from SHOP.CA
zdroj obrázku

30 Day Shred

Jedná se o 30 denní cvičební program, jehož cílem je zapojit co nejvíce svalů (a spálit tak co nejvíce kalorií) za minimální čas. Těchto 30 dní je rozděleno do 3 levelů z nichž každý cvičíte 10 dní. Prvních 10 dní level 1, poté dalších 10 dní level 2 a posledních 10 dní level 3. Zní to jednoduše že?

Na úvod cvičení je tzv. warm up, neboli rozehřátí. Před každým cvičením se musíte pořádně rozehřát a ani toto cvičení není vyjímkou. Poté následují 3 šesti minutová kola (3 minuty posilování, 2 minuty kardia a 1 minutu posilování břicha). Na závěr jsou poté ještě další cviky na protažení. Svaly si potřebují odpočinout a pomalu vydechnout. Úvod a závěr cvičení jsou stejně důležité, jako cvičení samotné, aby jste se mohli druhý den vůbec zvednout z postele a nic vás nebolelo (co si budeme povídat, i tak to bolí a to hodně, pokud nejste zvyklí cvičit).

Samotné cvičení (tedy bez rozehřátí svalů a závěrečného protažení) trvá 20 minut, během kterých se nezastavíte. Cviky se střídají velmi rychle, téměř nemáte ani šanci vydechnout.

Ve videu vám předcvičuje samotná Jillian, která má s sebou dvě asistentky. Jedna z nich předvádí cvičení tak, aby ho zvládnul i začátečník. Druhá naopak cvičí verzi pro pokročilé.

Přiznám se, že kolikrát mám s mým astma problém cvičení udýchat, ale myslím, že je to pouze otázkou času, než si zvyknu se opět hýbat. I přes to, že už zrovna nemůžu a chci si trošku odpočinout, přestanu na pár sekund cvičit s Jill a zaběhám si na místě. Její cvičení stojí hlavně na tom, že musíte cvičit 20 minut bez přestávky. Pauzu máte pouze v případě, že dokončíte cvičení, které se provádí na zemi, a musíte se zvednout. Tím, že fungujete těchto 20 minut + 5 zahřívacích + 5 protahovacích, nasratrujete tělo tak, že spaluje i několik hodin poté, co už necvičíte.

Jill bohužel všechno za vás nezvládne. Obrovským klíčem pro toto cvičení je motivace a silná vůle. Bez těchto dvou věcí toto (ani žádné jiné) cvičení do konce nedotáhnete. Abych se více namotivovala, vyrobila jsem si menší plakát a budu už jenom odškrtávat. A důležitá je také strava. Neříkám, že všichni teď máme začít jíst jako králíci, ale na druhou stranu, dřete se s cvičením a pak do sebe nacpete každý den čokoládu?


Za sebe můžu říct, že to není žádná sranda a doufám, že vydržím až do konce. I možná proto píšu tento článek, abych pak nezklamala i vás, určitě budete čekat na výsledky.

Za měsíc se můžete těšit na článek, ve kterém popíšu, jak mé cvičení probíhalo, uvidíte fotku před a po (snad bude vidět nějaký rozdíl), opět vám řeknu svou váhu (i když si myslím, že se moc lišit nebude). 

Vy mi určitě dejte vědět do komentářů, co si o tomto cvičení myslíte a jaké jsou vaše názory a dojmy.

Mějte se krásně a přejte mi, ať cvičení dotáhnu až do konce! :)

9 komentářů:

 1. Máš nádherný vzhled blogu :3 :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mám teď úplně ten samý problém, nechci hubnout ale zpevnit. Osobně jsem si ale dala za cíl cvičit hlavně spalovací kardio kvůli některým zdravotním problémům. Ale ta vůle cvičení vydržet je někdy na spadnutí. Tobě držím palce a těším se na výsledky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Ani nevíš jak moc pro mě ten komentář znamená! :) Už kvůli němu nemůžu s tím přece přestat a seknout, když i někdo další kromě mě je zvědavý na výsledky! :) A když mám už dneska 4 dny za sebou, tak už "jenom" 26, to musím zvládnout :D

   Vymazat
 3. Určitě nabereš víc..ale to je dobře :) odbouráš tuky a nahradíš je svalem. Super těším se na článek a na tvoji změnu :3 taky bych do toho šla

  OdpovědětVymazat
 4. Me u drepu silene krupou a boli kolena, navic nejsem schopna to dodrzet. Vydrzela jsem deset dni a nazdar. Chci zas zacit, ale kdyz ja na cviceni vubec nejsem. Mam 160cm a 50kg, skoro to samy co ty a take bych rada pevnejsi zadeka bricho, ale ta lenost a nechut :D
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U těch dřepů jsem vydržela dva dny a přestalo mě to bavit :D Zkus tu Jill. V pondělí jsem myslela, že umřu, ale dneska se cítím už celkem lépe :D i když stále je to krušné

   Vymazat
 5. Jill je skvělá. Cvičila jsem ji skoro celé prázdniny, pak jsem byla nemocná a už to šlo do kytek. Člověk se ale cítí lépe, má víc energie a přinejmenším si může říct, že alespoň něco dělá. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Aj ja som sa rozhodla trochu si upraviť postavu a tak som tiež začala cvičiť s Jill ale Ripped in 30. Cvičím už dva týždne a vidím už nejakú malú zmeny a cítim sa super. Držím palce určite to dotiahneš ďaleko :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za Váš nádherný komentář! :)

© 2013 - 2018 The Luckiness