úterý 19. dubna 2016

Jedno kafe denně...a někdy taky i dvě!

Ahoj Charmings!
Byli jste někdy na něčem opravdu závislí? Nebavme se o drogách, ale spíše čokoládě, sladkém, kávě. Cítíte se nepříjemně, když nějaký den kávu vynecháte? Pokud ano, jsme na tom pravděpodobně dost  stejně. Neříkám, že bych bez kávy nepřežila, určitě bych to nějak zvládla. Ale stejně jsou dny, kdy na kávu dostanu takovou chuť, že pokud si kafe nekoupím nebo neuvařím, jsem opravdu protivná.
Vlastně i teď s kávou na stole píšu tento článek...

Řekla bych, že mi nejde ani tak o ten kofein, protože si nemyslím, že by mě káva nějak významně probudila. Spíše jde o tu chuť té kávy, její vůni a hlavně o ten relax. Kafe mám spojené s něčím příjemným, relaxací a chvílí klidu. Ať už jsem doma nebo na kafi s kamarádkou, tak vím, že v tu dobu na chvíli prostě vypnu a nebudu myslet na své starosti.

Až na turka mám ráda skoro všechny druhy kávy. Doma si často vařím čokoládové cappuccino, no ale nejčastěji to je karamelové latte od Nescafé Dolce Gusto. Jistě všichni znáte :)


Ještě raději se samozřejmě nechám někde obsloužit. A to na místech, která mám nejraději. Tato fotka je pořízena z Cukrány u Babičky, kterou máme v Ostravě na Masarykově náměstí :)


Druhá fotka pochází z kavárny Daniel, kterou mohou Ostraváci najít kousek od tramvajové zastávky Důl Jindřich. I to je mé velmi oblíbené místo :) Toto kombo: Marlenka, kafe a džus vyšlo na pouhých 69 Kč :)


A ano, Starbucks jsem taky už párkrát navštívila :)A jak jste na tom s kávou vy? Jste její milovníci, nebo vám příliš nevoní? A jestli je tady někdo další z Ostravy, budu ráda za doporučení na další skvělou kavárnu! :)

9 komentářů:

 1. Já jsem na kávě závislá :D Asi tak jako ty :D V práci mám kávovar Dolce Gusto, a když jsem v Praze, skáknu si do StarBucksu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Kafe miluji, piji denne. Miluji vuni, chut, ale zjistila jsem, ze jsem na kofeinu zavisla. Den bez a jsem silene nervozni a nemyslim na nic jineho :D
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 3. Kafe denně, když nemám kofein bolí mě hlava, takže já na kafi závislá jsem :D někdy dám taky dvě a byly časy kdy jsem dala třeba i 4 denně :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tyjo dřív jsem pila kafe hodně a teď už třeba jednou za dva dny. Kafe mám ráda, ale poslední dobou piju spíš čaj.

  OdpovědětVymazat
 5. Já opravdu ráda chodím na kafe do OC Galerie - je tam teď nová kavárnička hned u vchodu :)
  FitBlanka

  OdpovědětVymazat
 6. Kavu mam rada, ale nemusim ji mit denne, spis mivam takova obdobi, kdy jednu dobu piju stale kafe a potom zase caj :-D Jinak takovou zavislost mam ja zase na sladkem :-D
  Lovely imperfections

  OdpovědětVymazat
 7. Kávu pijem tak raz za dva týždne a to skoro vždy v kaviarni a väčšinou sú to také tie volovinky ako latte, frappe, capuccinca. Nechápem ľudí, čo vypijú viac ako dve denne :D.

  OdpovědětVymazat
 8. V poslední době bez jednoho šálku kafe denně nevstanu :D

  OdpovědětVymazat
 9. Taky jsem menší závisláček :) dávám si jedno ráno, odpolko a někdy i večer. V práci máme bezva kávovar. Kouzlí kávu jak z kavárny ,)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za Váš nádherný komentář! :)

© 2013 - 2018 The Luckiness