neděle 1. května 2016

Co mi v poslední době leze na Youtube na nervy?

Ahoj Charmings!
Jak se dneska máte? Poslední dobou zjišťuji, že přestávám sledovat Youtubery čím dál tím víc. Vyskytují se všelijaké kauzy, které kazí jméno a pověst všem Youtuberům a tak trochu vrhají špatné světlo i na nás blogery. A co mi tedy vadí?


1. Kauza sýr
Pokud alespoň trochu sledujete youtube, facebook nebo jinou sociální síť, nemohla vám uniknout "kauza sýr". Celé Česko se dozvědělo o rozpékacím sýru jedné nejmenované značky, protože jedna nejmenovaná Youtuberka udělala reklamu na tento sýr ve videu "Haul". Nejen, že to v "haulu" nemá co dělat, ale hlavně to podala tak, že to nebyl žádný sponzoring a že za to vůbec nedostala zaplaceno (ale na první pohled bylo poznat, že za to zaplaceno dostala). 
Sami víte, že i já se nebráním určitému typu spoluprací, ale vždy vám do článku napíšu, zda jsem si produkt koupila sama nebo jsem ho dostala. A navíc...nepřijímám každou spolupráci. Znám svou cenu. Myslím, že každému je úplně jedno, co si kdo maže na chleba, i kdyby to mělo být zlaté máslo.

No...a teď celý český youtube rybníček řeší tento zapékací sýr. Takže reklama splněna. Firma si může mnout ruce...

2.Youtuberky dostanou oblečení jako formu spolupráce, ale když jim není dobré, prodávají to na vinted
Toto mi opět příjde dost nečestné...proč by měl někdo prodávat něco, co dostal zdarma? Když jim nějaká věc ze spolupráce není, proč to nepošlou dál třeba kamarádce? Proč youtubeři vydělávají na svých fanoušcích, bez kterých by tu spolupráci ani neměli?

3. Mazání komentářů 
Stále nechápu, proč má někdo potřebu mazat komentáře (na youtube, instagramu, kdekoliv), které obsaují jenom trochu kontruktivní kritiky. Pak vznikají zbytečné dohady, nesmysly, nesrovnalosti. Pokud neobsahuje komentář vyloženě sprosté slova nebo opravdu silný útok na daného člověka, nevidím důvod je mazat. 

4. Vylévání si srdíčka na facebooku jak je život Youtubera těžký
Bystřejší z vás jistě pochopí, že bod 3 a 4 spolu velmi úzce souvisí. Prostě nechápu lidi, kteří mají potřebu se neustále litovat a být litováni. A ještě k tomu všechno zveličovat a dramatizovat. Obzvlášť, když si za velké množství "hejtů" můžou sami (a neuznají vlastní chybu). 

5. "Nákupy"
Dost často se mi taky stává, že se chci podívat na nějaké nakupovací videa, ale místo toho vidím akorát video poskládané z věcí, které jim přišly v rámci spolupráce. Potom ale přece název Nákupy/Haul ztrácí svůj význam. Taky do nakupovacích článků necpu to, co mi přišlo v rámci spolupráce. V tomhle musím vychválit zejména Lou z GetTheLouk, která nejspíše moc dobře věděla, proč tento typ videí pojmenovává jako "Nákupy a Novinky" :)

A co štve vás na té naší Youtube scéně?

25 komentářů:

 1. 5 štve riadne aj mňa, dievča urobí video nákupy a nakoniec je to len všetko, čo jej prišlo z čínskych eshopov! Ja preto píšem články new in :D Síce ja tých spoluprác veľa nemám, ale vždy keď mi niečo príde, tak to do tej väčšiny, ktorú si kúpim sama zahrniem, ale napíšem, že toto mi poslal taký a taký eshop alebo som to vyhrala u tej a tej firmy či blogerky :).

  OdpovědětVymazat
 2. Na youtubery nekoukám, tak mi nic neštve :DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím o jedné, kterou sleduješ. Hola! :D

   Vymazat
  2. Tu bych nenazývala youtuberem :D

   Vymazat
 3. No jo, no....většinou jsou to mladé holky, které u toho, snad, vyrostou :-) mně v poslední dobou zaujalo, kolik děťátek točí, píše blog nebo chce dělat swapy. Na swaplace jsem chtěla s někým vyměnit balíček, ale věk těch dětí mně odradil :-(
  www.siraelxy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to ale práve naopak nie sú mladé dievčatá, ale dospelé ženy - týnuš, petra, lu... A o to je to horšie. Človek v ich veku by už mal mať trocha rozumu v hlave, ale oni akoby ho vekom strácali. Ja na youtube okrem Lou, Lilian, Katty a Áji snáď už ani nikoho nesledujem. Z kedysi dobrej zábavy sa stala obyčajná žumpa plná namyslených ženušiek, ktoré už nevedia čo od dobroty.

   Vymazat
 4. Já už na youtuberky nekoukám. Je to zbytečná ztráta času. Když na někoho vyjímečně koukám, tak se chci pobavit a volím Kovyho nebo Vláďu 🙈🙉. Trefný článek, se vším musím souhlasit.

  Www.my-ideallife.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Dlouho jsem čekala na to, až tenhle článek napíšeš, a rozesmála mě narážka na jednu "nejmenovanou youtuberku se sýrem" :D Nechci bejt sprostá, ale ta "nejmenovaná youtuberka se sýrem" mi čím dál víc leze na nervy. Jednou jsem jí psala k nějakému videu (cca 3 měsíce, tuším, zpátky) že řekla název produktu špatně.... No a ona mi pod koment napsala, že děkuje, že si nebyla jistá ... JENŽE! Pak mi ten komentář smazala, plus komenty podobného rázu ostatních uživatelů ... Možná si radu vzala k srdci, ale proč teda mazala ty komenty? To absolutně nechápu ... Tahle holka je prostě namyšlená fiflena a pipina, nic víc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tušila, že něco takového budu psát? :D

   Vymazat
 6. Naprosto s tebou souhlasím! Kauza sýr mě už naprosto irituje, protože se to všude řeší a lidi to pořád rozmazávají, jak kdyby nestačilo se proti tomu obrátit jednou. A spolupráce mi přijdou už taky otravný, když je jich plný video. Souhlasím s tím, že Lucka z GetTheLouk to má vymyšlený dobře a pro mě to je asi jediná (a poslední) normální youtuberka :)

  Karolína || Nevzdáme se

  OdpovědětVymazat
 7. Tak syrová kauza zrejme ušla len málokomu :)Takýto "omyl" by sa možno mohol stať, resp. brať u nejakej začínajúcej youtuberky, ale nie u youtuberky, ktorá je na scéne už niekoľko rokov. Danú youtuberku sledujem už dosť dlho a naozaj kto ju sleduje od začiatku ten rozdiel, žiaľ vidno, aj v celkovej prezentácií a tak. A na druhej strane mi prišli trochu vtipné komentáre od ľudí, ktorý písali, že ide o nezdravý syr :D DObre určite zloženie nie je nič zdravé, ale to dnes každý žije len na bio strave, kupuje len bio oblečenie a bio kozmetiku alebo čo? nikdy si nedáte nič nezdravé čipsy a pod. veci? KOzmetika obsahuje tiež kopu škodlivín a nejak neregistrujem pod youtube videami a na blogoch pri kozmetike komentáre, že toto a toto je nezdravé toto obsahuje také škodliviny...podľa mna treba všetko s mierou...

  OdpovědětVymazat
 8. Já youtubery tak moc často nesleduji. Sem tam si nějaké video pustím a třeba ta kauza se sýrem mi úplně unikla. Jinak se ani nedivím, že ti tyto body lezou na nervy.
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 9. Taky raději pročítám blogy! Na youtube zavítám opravdu jen málokdy. Kauza se sýrem mi unikla a jsem snad i ráda :D Někdy je lepší nevědět.
  Beauty by K. - zvu tě na narozeninovou soutěž

  OdpovědětVymazat
 10. "Dnešní video bude Haul z Romwe, Choiiies, mohla jsem si vybrat nějaké kousky oblečení" no za to bych setla hlavu dolu. Se vším souhlasím!

  www.wonderwomanmentality.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Skvěle sepsané. Já mám pocit, že youtuberky byla TOP předtím a těd se začínají zase více číst blogy.

  OdpovědětVymazat
 12. Mňa nič na YouTube neštve viac, ako to predávanie vecí na Vinted :/ ja byť majiteľkou e-shopu, tak im to dám preplatiť :D :D

  OdpovědětVymazat
 13. Vystihlas to přesně! Myslím, že to moje video o youtuberech mluví také za vše :D Jeste me stve, ze ukazuji same drahe znacky, ja si bronzer za 800 fakt nekoupim... ach jo :D

  OdpovědětVymazat
 14. To s tou kauzou mě nakrklo, hlavně to, že to každý řeší. Tak třešnice nepřiznala spolupráci, no bože. Spíše mě štve, jak jsou lidi závistiví a hned ji tam musí hejtovat. Vy ji sledujete a ona určuje pravidla. :) Takhle na to nahlížím já, ikdyby si tam mazala bůhvíco a dělala psí kusy, vy s tím nic neuděláte =)
  Co se týče druhého bodu a co s tím asi tak mají dělat? :D ano, mohly by to tam dát třeba za 50 a ne za 400, ale je to jejich věc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podarovat to? :D dát to kamarádce, do GA...ale ne si nechat platit za něco, co samy neplatily...

   Vymazat
 15. Tu 1) jsem zaznamenala a taky nechápu, proč to nemohla říct zrovna:) Jinak souhlasím více méně se vším :))
  Veronicas.life8

  OdpovědětVymazat
 16. O kauze se sýrem slyším prvně. :D Vždycky jen nějaké narážky, ale nic bližšího jsem o tom neslyšela ani se po tom nijak nepídila... myslím, že by měl člověk propagovat jen to, co má rád a o čem je přesvědčený, že by se mělo dostat k více lidem a ne něco, za co dostane zaplaceno. Peníze nejsou všechno.
  Já bych si třeba na video (nebo i na blog) netroufla nafotit/natočit rozbalování balíčku, jehož obsah jsem dostala k recenzi, k tomuhle vždycky využiji maximálně facebookovou stránku a pak až samotnou recenzi, kdy knihu přečtu. :) Stejně tak bych si nějakou knížku, kterou dostanu díky spolupráci, netroufla prodat, když už se mi fakt nelíbí, udám ji do soutěže, to je myslím skvělé řešení. :) Ale jinak si myslím, že záleží i na svědomí dotyčných, kterých se to týká... když jim to přijde normální, asi s tím nikdo nic neudělá. Zabít je člověk nemůže - aneb, zabij šaška, platíš celý cirkus.

  OdpovědětVymazat
 17. Kauzu sýr jsem taky neznala... :D

  Ale dovolím si maličko nesouhlasit s prodejem teď věcí. Proč ne? :) Tobě když něco nebude sedět, taky to prodáš (když to nedáš někomu v okolí). A nebude ti to připadat, že vyděláváš na ostatních lidech? :) Je to to stejné, s tímto bodem nesouhlasím :)

  Blogerka Klárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě, že ne. Kdybych si to koupila za své vlastní peníze, tak bych to samozřejmě prodala. Ale když bych to dostala ZDARMA, kvůli spolupráci, tak by mi opravdu bylo blbé to prodat :)

   Vymazat
 18. Já youtube vlogy raději nesleduji, protože těch kvalitních jsem moc nenašla. Když jo, tak u zahraničních vlogerek, které vážně přidávají jen návody apod.

  A mazání komentářů také nechápu - každý má nějaký svůj názor a zaslouží si, aby ten názor zůstal. Pokud někdo napíše komentář, tak si ho vážím, i když není chválící :D :)

  INKA blog – lifestylový blog
  sleduj blog na facebooku

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za Váš nádherný komentář! :)

© 2013 - 2018 The Luckiness