neděle 24. prosince 2017

Maličkosti, které dělají Vánoce Vánoci


Krásný Štědrý den všem!
Přemýšlela jsem, který článek bych mohla vydat v dnešní vyjímečný den a nakonec jsem se rozhodla sepsat pár věcí, které dělají Vánoce Vánoci. Alespoň z mého pohledu. Tak snad se vám bude líbit.


Filmy a pohádky

Každý rok jedny a ty samé, ale stejně je máme rádi. Pokud bych si měla vybrat jen jeden jediný, zvolila bych Sám doma. Bez Kevina to prostě nejsou ty pravé Vánoce. Každý rok se ale ráda podívám i na Sněženky a Machři nebo Popelku.


Vánoční písničky
Těch zase takový velký fanoušek nejsem. Ale jednu hodně oblíbenou mám. Train - Shake Up Christmas. Tu poslouchám opravdu každý rok.


Adventní kalendář
Ať už je čokoládový nebo s kometikou, vždycky pro mě znamená příchod Vánoc. Letos mám tedy "jen" ten čokoládový, ale i tak mi dělá hroznou radost :)

  
Gingerbread Latte a vánoční sladkosti
Nebo třeba i horká čokoláda. To vše taky k Vánocům patří.

  
Cukroví
Ať už jeho pečení nebo pojídání. Já dostala cukroví letos v balíku od našich, který mi nechali poslat až z Česka. Já sama toho tady moc nenapeču, jelikož nám nefunguje trouba. A taky proto, že mám v týdnu pouze jediný den volna a ten bych nerada trávila u trouby. To už jdu raději s kamarády ven.


Zdobení stromečku
Článek o tom, jak jsem zdobila stromeček, jste si mohli přečíst minule. Schválně mi dejte vědět, kdy vy zdobíte vánoční stromek? Několik dní dopředu nebo to necháváte na poslední chvíli?
Balení dárků
To je věc, u které nadávám vždycky. Já osobně neumím absolutně zabalit ani ty nejjednodušší dárky, takže většinou se snažím balit vše, co je v krabicích. Každopádně občas se mi zadaří, takže vám tady ukážu ty nejpovedenější kousky.


+ to nejdůležitější: Rodinná sešlost a rodinná pohoda
Všechny ty věci, které jsem vyjmenovala předtím, by byly úplně k ničemu, kdybychom na to byli sami. Nejkrásnější na Vánocích je právě to, že se potkáme se svou rodinou a přáteli, na které jsme bohužel neměli během roku tolik času, kolik bychom chtěli a potřebovali.

A proto si dnešní den a další svátky užívejte, jak jen můžete. Přeji vám, aby jste vy i vaše rodina či přátele byli šťastní a spokojení. A doufám, že se vám splní všechna vaše přání. Mějte se krásně!

Lucie

8 komentářů:

 1. Už co jsem malá, tak jsme vždy zdobili stromek večer před Vánoci a dodržujeme to stále. Letos jsem ho tedy dělala v pátek večer, protože včerejšek jsem měla nabytý, ale nikdy neděláme třeba týden nebo měsíc dopředu. To si dávám jen já, ten maličký do pokoje a nemohla bych mít ani Vánoce bez pečení. To navodí tu správnou atmosféru a hlavně to cukroví provoní celý byt <3

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné a veselé Vánoce přeji :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 3. Tak u mě Jsou Vánoce Vánoci, když si můžu zpívat nahlas na celý byt koledy, čučím na bláznivé americké pohádky, ale i na klasické české pohádky. V televizi dávají Pelíšky, sem tam zobnu cukroví a očkem mrknu po nazdobeném stromečku se slaměnými ozdobami a retro lucerničkami, které se mnou tráví již 25 Vánoce :).

  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 4. Já zase balení dárků mám nejraději a dokážu se na tom vyřádit v podobě různých vjejířků, mašliček a jiných ptákovin. Vánoční stromeček jsme zdobily den před Štědrým dnem, jako vždy. Já jsem pár let taky trávila Vánoce mimo domov a mohu říct že to byli vždy skvělé Vánoce a ráda na ně vzpomínám. Vánoce mohou vypadat i jinak než si je většina z nás představuje.

  Terezah-style

  OdpovědětVymazat
 5. Shake Up Christmas je taky moje oblíbená, ale celkem se stydím, že jsem Sám doma nikdy neviděla :D snad se k tomu příští Vánoce už konečně dostanu, když je to taková vánoční klasika. Adventní kalendáře kupuji každý rok příteli, protože je sbírá a má třeba i 4 na jeden prosinec :D :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobrý, já zase nikdy neviděla Lásku nebeskou, kterou všichni opěvují :D

   Vymazat
 6. Jo, Shake up je skvělá písnička, taky mi vždycky vykouzlí vánoční náladu :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za Váš nádherný komentář! :)

© 2013 - 2018 The Luckiness