středa 7. března 2018

Když ti sníh začne být vzácný tak moc, že začne sněžit i v Londýně


Víte, v Londýně toho sněhu moc nemáme. Tuto větu jsem napsala, když jsem dostala nápad na tento článek. Je to pár dní zpátky, když jsem ještě byla na dovolené v Česku. Původně jsem se chtěla vypovídat o tom, jak se máme radovat i z takové maličkosti, jako je sníh. Protože ne všude ho mají. Tady v centru Londýna to pro mě byla opravdu vzácnost. A tak jsem si pravděpodobně přivezla ten sníh s sebou. 

Mám-li být upřímná, nejsem moc velkou fanynkou zimy a sněhu. Sníh mám ráda v prosinci, okolo Vánoc, maximálně první týden v novém roce. Pak už mě to bohužel začíná "otravovat" a štvát. Když jsem se v roce 2016 přestěhovala do Londýna, všichni mi říkali, že tam nesněží. Žádné mrazy, žádná ledovka nebo pořádná zimní bunda. Naposledy totiž pořádně v Londýně sněžilo v roce 2012.

A celý rok 2016 to tak bylo. Sníh jsem vůbec neviděla. Na dovolenou do Česka jsem poprvé jela až v dubnu roku 2017, kdy už bylo úplně po sněhu. Takže jsem se tomu krásně vyhnula. 

I v roce 2017 byly Vánoce v Londýně bez sněhu, což mi nepřišlo jako nic zvláštního. Sněžilo pouze jednou a to na dvě hodiny, takže to všechno zase hned roztálo. Ale věděla jsem, že jakmile pojedu v únoru do Česka, sněhu se opravdu nevyhnu. A byla jsem za to i ráda, tím, že jsem si ho první rok v Londýně neužila vůbec. 

Takže když jsem před pár dny přijela do Česka, čekala na mě obrovská kopa sněhu. Posílala jsem plno fotek svým arabským kamarádům z práce a ti byli opravdu překvapeni, jaké velké množství sněhu se v Česku nahromadilo. Dalo by se říct, že mi to záviděli, protože v jejich zemích takhle moc nesněží, jestli někdy vůbec.


Jenomže poslední dva dny před mou dovolenou se začaly v Londýně dít velké věci. Začalo sněžit. A to ne jen nějaký malý poprašek. Začalo sněžit hodně. Najednou mi všichni kamarádi začali posílat fotky sněhu s věnováním "máš se na co těšit". Všichni totiž věděli, že se sice do Londýna zpátky moc netěším (komu by se chtělo odjíždět od rodiny), ale že spoléhám na to, že alespoň to počasí pro mě bude lepší. 

A nakonec to dopadlo takhle. Tohle už totiž nejsou fotky z Česka, ale z Londýna.


No a dokud všechen sníh neroztál, musela jsem poslouchat, jak si ze mě všichni utahujou, že jsem si ten sníh do Londýna přivezla z Česka s sebou.

Tímhle dnešní článek nejspíše ukončím. Budu ráda, když mi dáte vědět, jestli si takové množství sněhu užíváte nebo naopak čekáte, až začne být zase teplo.

Budu se na vás těšit u dalšího článku.
Lucie

1 komentář:

Děkuji moc za Váš nádherný komentář! :)

© 2013 - 2018 The Luckiness